Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa

LOGISTYKA KONTRAKTOWA

Logistyka kontraktowa to model współpracy pomiędzy wytwórcą albo pośrednikiem w handlu towarami, a operatorem logistycznym, który świadczy dla nich usługi. Bazuje on na długoterminowej kooperacji, w której obroty realizowane są w ramach kontraktów. Operator logistyczny w ramach umowy podejmuje odpowiednie działania logistyczne, łączące wszystkich uczestników.

Operacje logistyczne prowadzone są na powierzchni magazynowej i polegają na długoterminowym oraz kompleksowym zarządzaniu działaniami magazynowymi, a często także centralnym magazynem klienta, który zdecydował się na outsourcing usług logistycznych. Jest to bardziej zaawansowana usługa świadczona na rynku TSL (Transport–Spedycja–Logistyka).

Logistyka kontraktowa

Począwszy od dostawy do magazynu towary podlegają wyładunkom, dekonsolidacji i ewidencjonowaniu, po czym trafiają na właściwe miejsce na regałach magazynowych. Po otrzymaniu zamówienia na konkretne towary magazyn kompletuje zlecenie, czyli przepakowuje i scala pod konkretne wymagania odbiorcy, zabezpiecza ładunek i przygotowuje do dystrybucji. Te działania mogą zostać rozszerzone na zlecenie klienta o usługi dodatkowe, takie jak:

  • tworzenie zestawów promocyjnych,
  • etykietowanie,
  • foliowanie,
  • wzbogacanie produktów o dodatkowe elementy, jak np. instrukcje obsługi.

Tak przygotowane przesyłki trafiają do odbiorców.

Profesjonalna logistyka kontraktowa opiera się na systemach informatycznych specjalnie przygotowanych do zarządzania operacjami magazynowymi, które pokazują przepływów towarów na magazynie, na bieżąco monitorują poziomy stanów magazynowych, zarządzają towarami i wskazują miejsce ich przechowywania, zarządzają pracą magazynierów i wysyłają zlecenia do osób zajmujących się kompletacją dostaw.

W ramach naszych usług oferujemy kompleksową obsługę z zakresu logistyki kontraktowej, zaczynając od odbioru towaru ze wskazanej lokalizacji, poprzez składowanie, konfekcjonowanie, aż po dostawę do docelowego odbiorcy. Usługa ta stanowi rozszerzenie naszej usługi w zakresie magazynowania.

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółowej oferty.

INNE USŁUGI

Wyspecjalizowana logistyka dla transportu materiałów sypkich takich, jak kruszywa, masy asfaltowe, ale także ładunki ponadgabarytowe i ponadnormatywne.

Mamy doświadczenie logistyczne w dziedzinie zaopatrzenia placów budów w kruszywa i materiały sypkie oraz w zakresie świadczenia usług ciężkim sprzętem budowlanym.

Główne korzyści to obniżka globalnego kosztu procesu transportowego, większa liczba możliwych wariantów przewozowych oraz wyższa jakość usług transportowych.